Зважаючи на потреби садових культур, підживлення дерев необхідно двічі за сезон. Навесні або на початку літа, коли у рослин спостерігається інтенсивне нарощування листової маси, їх варто підживити добривами, які містять однакові частки калію та азоту. Важливе застереження: не варто вносити азотні добрива без калійних, оптимальним варіантом вважається калієва селітра або нітрофоска. Якщо для регіону вирощування характерні весняні заморозки, азотне підживлення дерев варто здійснювати після їх закінчення, оскільки азот має здатність погіршувати морозостійкість.

підживлення дерев

Друге підживлення дерев здебільшого припадає на другу половину літа, коли у рослин проходить інтенсивний ріст кореневої системи, варто вносити фосфорно-калійні добрива. Якщо стоїть жарка суха погода (що досить характерно для липня-серпня), підживлення треба здійснювати одразу після поливу. Робочий розчин виливають по периметру крони, де і розміщуються найактивніші корені, які покликанні забезпечити дерево поживними речовинами. Що ж до концентрації, на відро води потрібно брати три столові ложки добрива.

При початку інтенсивного наростання зав’язей садові рослини відчувають гостру потребу у мікроелементах. Рекомендовано для підживлення дерев обирати мікродобрива у халатній формі, адже це сприяє пришвидшенню механізмів засвоєння добрив, і відкидає необхідність мікроорганізмів у цих процесах засвоєння.

Підживлення через листок засвоюється швидше, аніж кореневе, тому воно вважається дещо ефективнішим. Проте варто пам’ятати, що повністю замінити кореневе живлення неможливо. Обирати час внесення добрив потрібно так, аби після внесення хоча б декілька годин не було опадів, окрім цього вносити мікроелементи краще у вечірню пору дня, аби поживні речовини засвоїлися, а не випарувались на сонці.

Ключові моменти підживлення дерев:

  1. Коренева система будь-якого представника рослинного світу, і дерев у тому числі, завжди краще та швидше засвоює добрива внесені у рідкій формі.
  2. Підживлення саджанців доцільно проводити лише після вкорінення.
  3. Підживлення проводять ввечері, коли не прогнозуються опади.
  4. Сухі добрива найкраще вносити відразу по завершенню поливу.