Фузаріоз кукурудзи

Назва хвороби:

Фузаріоз кукурудзи 

Культури, що можуть бути уражені:

Кукурудза 

Збудники та переносники:

Види сімейства Fusarium

Ознаки ураження:

Фузаріоз кукурудзи наносить дуже велику шкоду і може проявлятись у дуже широкому спектрі симптомів, в залежності від фази розвитку хвороби. При посіві зараженого насіння може розвиватись гниль насіння і сходів, коли більша частина насіння просто загниває у ґрунті. На їх поверхні утворюється світлий, інколи з рожевим відтінком, міцелій. Коренева і стеблова гниль проявляється зазвичай у кінці вегетаційного періоду. Листя дістає сіро-зеленого відтінку та засихає. Коріння уражених рослин мають неприродно темний колір, підсихають і дуже легко вириваються з ґрунту. На тильній стороні листя у вологу погоду може проявлятись рожевий наліт.

Можливі наслідки:

Фузаріоз кукурудзи дуже небезпечна хвороба, оскільки при ураженні вона не тільки приносить значну шкоду врожаю, але й може бути небезпечною для людей і тварин. Річ у тому, що насіння заражене фузаріозом при потраплянні у їжу може викликати проблеми у організмі.

Методи боротьби:

Фузаріоз кукурудзи добре розвивається при занадто ранніх термінах посіву, вологій та холодній погоді. Оскільки в таких умовах час на проростання насіння збільшується, збільшується і ймовірність зараження. Коренева та стеблова гниль розвивається у жарку погоду в період від цвітіння до дозрівання, особливо активно при занадто згущених посівах, на сильно засмічених ділянках. Для боротьби з фузаріозом кукурудзи необхідно:

1) Обирати оптимальні терміни посіву;

2) Дотримуватись рекомендацій щодо глибини посіву та норми висіву;

3) Обробляти насіння протруйниками та стимуляторами росту перед посівом;

4) Після збору врожаю кукурудзи глибоко зорати ґрунт, аби знищити післязбиральні рештки, що можуть бути переносниками хвороби.