Аґрус – смачна та солодка ягода, яку все частіше можна зустріти на український дачі чи городі. Витоки вирощування аґрусу виходять з Канади. Взагалі «дикий» аґрус дуже життєлюбна рослина і зустріти кущі можна практично на усій земній кулі.

Проте, нас звичайно ж, перш за все цікавить саме вирощування аґрусу на власному городі. Аґрус полюбляє пухкий ґрунт, при цьому різко негативно реагуючи на бур’яни. Бажано, щоб під кущем аґрусу нічого не росло. Також не можна допускати занадто великого ущільнення гілок, адже без проріджування постраждає розмір та якісні характеристики ягід.

Поливати аґрус необхідно рідко, але інтенсивно. При тривалий посусі осінню, рослина дуже добре зреагує на щедрий  передзимовий полив. Раз в декілька років (два-три, можливо навіть чотири) аґрусовий кущ потрібно підживлювати органічними добривами. Не варто ігнорувати й удобрення аміачною селітрою. В суху спекотну погоду бажано ощасливити аґрус «штучним» дощем, для інтенсифікації процесу фотосинтезу листя омиваються. Цей агротехнічний прийом варто проводити або раннім ранком, або пізнім вечором, коли Сонце пече ще на так люто.

Надзвичайно негативно на вирощування аґрусу впливає перезволожений ґрунт. За таких умов кущі не можуть максимально ефективно розвиватись, у той час як для лишайників нічого краще не вигадаєш. Основні критерії, при виборі ділянки для аґрусу – помірна зволоженість, гарна повітропроникність, ґрунтові води повинні мати глибину протікання не менше 1,5 метра. Надлишок вологи похитне зимостійкість рослини, і при над несприятливих умовах, може призвести навіть до відмирання. Отже, дуже важливо забезпечити оптимальну норму зволоження.

Взагалі аґрус дуже розважлива рослина, яка любить міру у всьому. Зимою небезпечними є значні морози, літом – спека.

На жаль, солодкі ягоди аґрусу ваблять не лише людей, а й шкідників. При чому зонами ураження може бути як коренева система і листки, так навіть і ягоди.

Шкідник аґрусова вогнівка – мешкає в нечорноземній зоні, виїдає ягоду із середини. Аби захистити аґрус потрібно дотримуватись декількох простих правил. Перш за все, своєчасно реагувати на ураження. Усі хворі листки зірвати та спалити. Далі, підтримуйте ділянку де росте рослина у чистоті та порядку, мінімізуючи шанси ураження. Дехто радить на зиму насипати під кущ шар перегною, аби шкідники виходячи весною із «схованок» банально не змогли добратись до плодів.

Звичайно ж, ми розглянули лише найголовніші аспекти вирощування аґрусу, оскільки ніякі розмови не замінять той досвід та ту насолоду яку ми усі отримуємо працюючи на власному городі.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений