Головна Потреба у мікроелементах

Потреба у мікроелементах

Мікроелементи є складовими частинами багатьох ферментів та вітамінів, сприяють активації їх роботи, приймають  участь  у азотному та вуглеводному обмінах, інтенсифікують фотосинтетичні процеси – одним словом, покращують протікання усіх життєвих процесів у рослинах. Окрім цього повністю задоволена потреба у мікроелементах для рослини сприяє підвищенню її імунітету до захворювань, стресостійкості та здатності протидіяти шкідникам. У той же час, у разку відсутності необхідної кількості мікроелементів, кардинально змінюється метаболізм у організмі рослин, що призводить до порушення нормального протікання фізіологічних процесів і різкого зниження продуктивності рослин. Детальніше про проблему дефіциту елементів живлення ви можете прочитати у спеціальній серії матеріалів.

Головне джерело надходження мікроелементів для рослини – ґрунт. Звичайно, не кожні ґрунти мають однаковий вміст тих чи інших мікроелементів, та й за останні роки інтенсифікації виробництва сільськогосподарської продукції, запаси мікроелементів у ґрунті значно скоротились. Разом з урожаєм сільськогосподарських культур з ґрунту виноситься й чимала частка запасів мікроелементів. Вміст доступних форм мікроелементів у ґрунті досить низький, і вимірюється у частинах мг на 1 кг ґрунту.

На нашому сайті ви можете знайти картосхеми вмісту мікроелементів (оберіть елемент, що вас цікавить) залежно від рівня виносу. Раніше були спроби зробити так аби потреба у мікроелементах була повністю задоволена, за рахунок внесення органічних добрив, зокрема гною, але з часом цього стало замало, й з’явились спеціальні мікродобрива. Здавалось би, проблема повністю вирішена, треба дати побільше усіх мікроелементів кожній з культур, і вона просто приречена дати гарний врожай. Це не зовсім правильно, адже не слід забувати про явища синергізму та антагонізму, а також той важливий факт, що кожна рослина має свої власні потреби. Саме для цього нашими фахівцями й було зведено усі дані воєдино аби досконало побачити потребу в мікроелементах тієї чи іншої культури. За основу було взято дані FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations), та W. Bergman. Розрахунки наведені у потребі мікроелементів у грамах на тонну сформованого врожаю.

[envira-gallery id=”2905″]