Агропромисловий комплекс цілком заслужено вважається чи не головним «годувальником» українського бюджету, а що ще більш приємно з кожним роком Україна все потужніше й потужніше заявляє про себе на світовому ринку. Наприклад, за результатами аналізу показників у 2014 році приводимо ті галузі у яких Україна входить у трійку світових лідерів:

1 – Україна вже не перший рік лідирує у трьох надважливих галузях світового агропромислового комплексу – виробництво соняшника, виробництво соняшникової олії, експорт соняшникової олії.

Топ-7 світових виробників соняшнику (млн.т)

2 – Вперше у своїй історії Україні вдалось досягнути небувалого успіху, завдяки рекордному урожаю 2014 року, ми посідаємо друге місце у світі за обсягами експорту зернових (поступаємось за обсягами продажу зерна лише США, хоча розвиваючись такими темпами у нас є всі шанси зовсім скоро перервати гегемонію американців на світовому ринку зернових).

3 – Варто відмітити й прогрес у виробництві ячменю, Україна стала третьою у світі за цим показником. Також третє місце ми посідаємо за обсягами експорту кукурудзи та ріпаку.

Окремо відзначимо стабільно важливу роль України у світовому обігу пшениці (ми займаємо 9 місце за обсягами виробництва та 6 за обсягами експорту) та неймовірні темпи збільшення обсягів виробництва сої. За показником валового виробництва сої Україна займає восьме місце у світі. Але тут варто акцентувати увагу на іншому, відносно попереднього року обсяг виробництва сої у нашій країні виріс на 40%, що є просто-таки фантастичною цифрою, для порівняння у світових лідерів вирощування та експорту сої приріст становить США – 18%, Бразилія – 8%, Аргентина – 13%. Як бачимо перспективи української сої просто шалені.

Є ще один надзвичайно цікавий факт, у світі лише декілька країн мають сприятливі умови для вирощування горіхів, і серед них Україна. А враховуючи що інтерес до цієї культури в середині країни, можна сміливо прогнозувати, що це ще одна галузь світового господарства де на лідируючих позиціях варто очікувати Україну.

Наостанок, хотілось би перерахувати ще декілька фактів, які на нашу думку можуть зацікавити Вас:

  1. Найбільшим споживачем продукції агрокомплексу України у 2014 році є Індія.
  2. Агросектор України охоплює 70% території держави.
  3. 16% ВВП 2014 року складає саме аграрний сектор.
  4. Соняшникова олія – основний продукт українського аграрного бізнесу.

У підготовці матеріалу використовувались дані Інфографічного довіднику Агробізнес України

Інститут живлення рослин – Институт питания растений