Минуло свято Весни, й модно з усе більшою впевненістю стверджувати, що зима таки відступила, і вихід у поле все ближче й ближче. Головними трендами українського агросектору цього тижня були думки щодо необхідності пересіву озимих. На жаль, практично кожен 5-ий аграрій зіткнувся з даною проблемою. Про це та інші важливі події нижче.

Пересіяти доведеться близько 15% озимих. Попередній аналіз стану посівів озимих зернових, показав, що переважна більшість посівів перезимували цілком успішно, і кількість живих рослин у відібраних зразках знаходиться на рівні 90-97%. Загалом останні декілька тижнів дещо виправили ситуацію, і на озимих культурах помічається інтенсивний процес відростання листкової маси. Майбутнє врожаю озимих багато в чому буде визначено рівнем вологи та середньодобових температур.

news10.03

Виходячи з наявних даних пересіяти доведеться близько 500-700 тис. га озимих культур (близько 10-15 %). В основному проблеми зі станом озимих помітні у тих областях, що викликали стурбованість ще восени – Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. Експерти підкреслюють, що найбільше пересівати доведеться озимий ячмінь, який досить погано відреагував на нетипові умови вирощування.

Експерти прогнозують скорочення посівних площ кукурудзи. Перш за все, це зумовлено низькими цінами на дану культуру в останні роки. Експерти вважають, що зросте площа вирощування соняшнику, посіви сої залишаться при своїх, а от кукурудза втратить свої позиції, через значне зниження рентабельності вирощування. Хоча ці скорочення й не можна називати глобальними, основними ярими культурами, як і у минулі роки, залишаться типові пшениця, соняшник та кукурудза. І якщо ріст площ під соняшник не викликає сумнівів, то багато крупних холдингів та підприємств все ще не прийняли остаточних рішень щодо долі кукурудзи.

Цінова ситуація на ринку пшениці фактично не змінилась. Експортна вартість української пшениці продовжує зниження, на фоні загальносвітових тенденцій. Помітна тенденція до збільшення активності. Станом на друге березня ціни на пшеницю знаходились у діапазоні 3950-4500 грн./т . при стабільній ситуації на валютному ринку різких скачків цін не прогнозують.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений