Оскільки у святкові дні не кожен мав час, можливість чи бажання слідкувати за новинами, але в той же час усім відома фраза «володієш інформацією – володієш світом» не втрачає актуальності, ми зібрали для Вас усі важливі новини аграрного бізнесу в одному місці.

Варто бути готовими до доволі значних втрат врожаю ріпаку. Оскільки через несприятливі посушливі умови, площа посіву приблизно на 20% менша минулорічної, а аналіз стану посівів показує, що майже третина посівів знаходиться у слабкому та зрідженому стані надіятись на позитив й справді важко.

inf1

Окрім того, відсутність снігу залишає рослини практично беззахисними перед морозами, а вони (довготривалі морози) за прогнозами синоптиків можуть розпочатись уже за 10-15 днів. Але, як відомо у кожної сторони медалі дві сторони, і зменшення врожаю ріпаку буде компенсовано олійними культурами. Соняшник та соя будуть найпопулярнішим вибором аграріїв після озимих, і варто очікувати значного збільшення їх площ посіву. Наразі, у 2016 році прогнозують рекордний врожай соняшнику та сої – 12 млн. т та 5 млн. т відповідно.

inf2

Втрата російського ринку не критична для українського експорту. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Наталія Микольська. Оскільки ще з 2013 року Росія створювала деякі труднощі для українських експортерів, більшість аграрних компаній вже не один рік здійснюють переорієнтацію на інші ринки. Для прикладу, за проміжок часу від 2012 року експорт вітчизняної продукції до Росії скоротився у 4 рази. За її словами найбільш перспективними ринками для українських аграріїв є ринки Китаю, Туреччини, країн Африки та Близького Сходу.

inf3

Середній дохід аграріїв ЄС знизився на 6%. Аналіз економічних підсумків аграрного року у Європі свідчить про деяке погіршення справ у агробізнесі. Оскільки це середньостатистичний показник, коректніше буде розглянути кожну країну у власному розрізі. Зокрема, в Хорватії реальний сільськогосподарський дохід на одного робітника зріс на 21,5%, а у Німеччині – знизився на 37,6%. Також відчутні втрати мають Польща, Данія, Румунія та великобританські країни.  

У підготовці матеріалу використовувались дані Latifundist.com.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений