Переносником грибкових та бактеріальних хвороб рослин виступають маленькі спори, які непомітно розміщуються на поверхні насіння. Також довго зберігатись на насінні можуть і вірусні мікроорганізми. У той час, коли насіннєвий матеріал зберігається на складі чи в якомусь іншому місці, спори знаходяться, практично, у стані сну, оскільки для нормального функціонування їм необхідна вода. Але як тільки відбувається посів насіння в ґрунт, збудники хвороб прокидаються. І починають стрімку життєдіяльність, що звичайно ж найбільш негативним чином впливає на врожай. Чимало патогенних організмів (бактерій, грибків, вірусів) знаходяться власне у самому ґрунті, і можуть нанести значну шкоду навіть абсолютно здоровому насінню. Не варто забувати й про шкідників, які дуже зголодніли за зиму і безперечно не проти підживитись за ваш рахунок. Як бачимо, уже безпосередньо після посіву можна понести значні втрати врожаю, адже враховуючи усе вищеперераховане годі й сподіватись дружніх сходів.

обробка насіння

Обробка насіння допоможе усього цього уникнути. Цей не складний агротехнічний прийом став чи не головним результатом так званої, зеленої революції. Загалом прийнято вважати, що обробка насіння переслідує виконання двох основних завдань: протравлення усіх можливих шкідників та паразитів, а також збільшення кількісних і якісних характеристик врожаю. Якщо з протруюванням все менш-більш очевидно – тут не обійтись без хімічної складової, яка найчастіше представляється фунгіцидно-інсектицидною групою препаратів, то як може обробка насіння збільшити врожай?

Обробка насіння стимуляторами росту сприяє розвитку більшої кількості бокових коренів, і, як наслідок, формуванню потужної кореневої системи. Стимулятори росту також активізують процеси транспорту поживних рослин, інакше кажучи, допоможуть рослині отримати усю необхідну кількість «їжі», яка є у ґрунті. Передпосівна обробка насіння  стимуляторами росту сприяє швидшому проростанню насіння та дружнім сходам. Також рослина стає набагато більш стресостійкою до несприятливих навколишніх умов (перепадів температур, недостачі вологи і т.д.). А в далекій перспективі, це ще й збільшення урожаю та скорочення термінів дозрівання.

Передпосівна обробка насіння найчастіше здійснюється препаратами, створеними на основі гумінових кислот (водний розчин гумінових кислот та гуматів калію, натрію, насичений комплексом необхідних рослині мінеральних речовин). Ті ж самі гумати у подальшому можуть використовуватись у якості добрива. Отже вже на стадії обробітку насіння можна приготуватись до усієї вирощувальної компанії.

Передпосівна обробка насіння – шанс закласти міцний фундамент майбутнього врожаю. Не проґавте свій шанс.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений