Вашій увазі представлено уже традиційний дайджест головних новин агросектору за тиждень. Отже, український аграрний тиждень, який відкривав місяць лютий нам приніс.

70% аграріїв збільшують площі під вирощування соняшнику. У зв’язку із деяким недосівом озимих культур, експерти АПК-Інформ провели опитування серед аграріїв, на тему заповнення оцих вимушено вільних площ. Близько 88% опитуваних уже визначились з тим, як виходити із ситуації. Отже, найбільша популярність чекає на соняшник (70%), кукурудзу (59%) та ячмінь (43%). Дуже цікаві результати опитування щодо посівного матеріалу: якщо насіння ячменю здебільшого планують купувати вітчизняної селекції, то посівний матеріал кукурудзи і соняшнику чотири з п’яти аграріїв (77% та 82% відповідно) планують купувати імпортний.

news08-01(1)

Український експорт продуктів рослинництва склав 13,8 млрд. доларів. Саме таку суму зазначив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко у власному блозі. Експорт склав 14,8 млрд. дол., імпорт – 3,7 млрд (загалом по агросектору). Найактивнішими покупцями виступили країни Азії (порядка 40%), ЄС (32%), країни Африки (12%).

news08-01(2)

Експорт продукції сільського виробництва в Росію знизився на 68%, в Японії – виріс на 50%.  В результаті  деструктивної поведінки російської сторони, товарообіг між країнами значно знизився, що й призвело зокрема до помітного перепрофілювання українського експорту с/г продукції. Натомість у порівнянні з 2014 роком рівень експорту товарів агропромислового комплексу в Японії виріс рівно у два рази.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений