Минають останні дні цьогорічної зими, все ближче й ближче весняно-польові роботи. У деяких областях організовуються спеціальні збори, семінари, конференції, де аграрії можуть поділитись власним досвідом, отримати кілька порад та обговорити найбільш актуальні питання. Зокрема, у середу, 2-го березня 2016 Департаментом агропромислового розвитку Волинської ОДА у місті Луцьку організовуються навчання з головними агрономами структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку сільськогосподарських формувань та фермерських господарств області по підготовці до проведення весняно-польових робіт.  У цих навчаннях прийме участь і Інститут живлення рослин, а саме директор, кандидат с-г. наук Фіщук Олександр Іванович, який виступить із доповіддю на тему «Оптимізація живлення рослин». Ознайомитись з головними моментами і ключовими порадами ви зможете на нашому сайті одразу по завершенню конференції.

А поки перейдемо до огляду головних подій, що приніс нам український аграрний тиждень з 22 по 28 лютого.

44% української сої експортують в Туреччину. За останній сезон дещо змінилась географія експорту сої з України, за рахунок скорочення відсоткової частки країн Євросоюзу. Також зменшились закупівлі Єгипту. За період з вересня по січень Україна поставила на зовнішні ринки більше 1,1 млн. тонн соєвих бобів, що на 15% менше аналогічного показника минулого року. Тим не менш, у січні зафіксовано позитивну динаміку росту експорту сої.     

Український аграрний тиждень

Виробники органіки потребують державної підтримки. Експерти у галузі органіки з впевненістю стверджують, що на сьогоднішній день дана галузь сільського господарства потребує кули більшої уваги з боку держави. Виправити ситуацію могло б створення посади у міністерстві відповідального за дане питання. Така практика є у Польщі, у Чехії взагалі існує цілий департамент органічного спрямування.

Українські санітарні та фіто санітарні норми адаптують згідно вимог ЄС. Про це повідомляє прес-центр Мінагрополітики. Затверджений документ визначає графіки систематичної адаптації вітчизняних законів та норм у сфері санітарних та фіто санітарних вимог відповідно до норм Європейського Союзу. Це дозволить українським аграріям ще більше наблизитись до європейського ринку.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений