Навряд чи можна вигадати більш корисне заняття для понеділка, аніж ознайомитись з головними подіями, що нам подарував  український аграрний тиждень.

Зона вільної торгівлі з Європою принесе багато змін агросектору України. З першого січня набрав чинності договір про зону вільної торгівлі. Перш за все, варто звернути увагу, на те що ліквідується переважна більшість митних стягнень. І якщо ЄС відмінить ввізні мита одразу, то в Україні перехідний процес, швидше за все, затягнеться і триватиме декілька років. Адже цей термін потрібен українським виробникам аби пристосуватись до нових умов гри і переорієнтувати виробництво.

news11-01-1Саме поступова, а не різка відмінна ввізних митних стягнень зможе захистити українських аграріїв від шаленої конкуренції та натиску з боку європейських продуктів. Водночас, усі аграрні компанії  повинні усвідомити, що без належної модернізації виробництва уже найближчим часом їхні позиції можуть суттєво сколихнутись.

Збільшення посівних площ ярих зернових. Згідно прогнозу Міністерства аграрної політики посівні площі під ярі зернові та зернобобові у цьому році буде збільшено на 10,3%.

news11-01-2

Площі під кукурудзу збільшаться на 9,6%, під рис – на 6%, під просо на 19%. Окрім цього прогнозується також незначне збільшення площ під сою та соняшник. В порівняні із показниками 2014 року Україна скоротила посівні площі під озимими зерновими на 10,5%.

У підготовці матеріалу використовувались дані Latifundist.com.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений