Станом на 20 серпня українські аграрії завершують збирання врожаю ранніх зернових. Проміжними підсумками поділився на прес-конференції Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. За його словами наразі намолотили 36,7 млн. тонн зерна з площі понад 10 млн. га, середня врожайність склала 36,2 ц/га. У минулому році було зібрано 34,8 млн. т зерна з площі 9,8 млн. га (урожайність 36,5 ц/га). А отже, минулорічний показник перевершено на два мільйони, що зайвий раз підкреслює потужність і перспективу нашого агропромислового комплексу.

За даними прес-центру Мінагрополітики найбільший валовий обсяг зерна зібрано у Одеській області (3 млн. т), на Дніпропетровщині та Харківщині зібрано по 2,8 млн. т, запорізькі аграрії намолотили 2,6 млн. т, миколаївські та херсонські по 2,4 млн. т. Також варто відмітити, що на підконтрольних Україні територіях Донецької та луганської областей зібрано близько 2 млн. т нового врожаю.

Якщо ж оцінювати врожайність, то тут найкращі справи у Хмельницькій області – врожайність 52,8 ц/га, на Черкащині – 49 ц/га, аграрії Київської та Тернопільської областей можуть похизуватись врожайністю у 46,5 ц/га. Міністр запевнив, що ці показники майже відповідають результатам країн Східної Європи.

Отже, наразі в Україні намолочено:

26,8 млн. т пшениці

8,5 млн. т ячменю

1,7 млн. т ріпаку

365 тис. т жита

Ще продовжується збирання наступних культур гречки (наразі зібрано 25 тис. т), проса (66 тис. т) та сої (7 тис. т).

Інститут живлення рослин – Институт питания растений