Через складні погодні умови на заході країни, місцевим аграріям не вдасться уникнути втрат врожаю. При чому попередні прогнози невтішні – втрачено буде досить багато.

Майже увесь липень у західних областях минув під акомпанемент постійних дощів, які не лише спричиняють погіршення якісних характеристик врожаю, але й змушують «залишати» суттєву його частину в полі. Якщо великі аргохолдинги чи підприємства за рахунок максимального використання техніки і виробничих потужностей зуміли бодай розпочати збір врожаю, та намолотили 50-70% своїх посівів, то окремі господарства ще досі чекають сприятливих умов для початку збору врожаю.

На Волині, Тернопільщині та Рівненщині за вказаний період часу випала майже подвійна норма опадів, що звісно ж відчутно сповільнило процес збирання врожаю. Аграрії уже стверджують що за останні 10-15 років не бачили таких складних умов роботи. Що найгірше, відчутно падає якість врожаю. Якщо до дощів на елеватори здебільшого потрапляло зерно 2-3 класу, то зараз йде фуражне зерно 5-6 класів. Зменшується вміст клейковини приблизно на 7-10%. Сильно розвиваються хвороби, зокрема грибкові. З кожним новим дощовим днем ситуація погіршується.

Дехто все ще вірить, що сонце та вітер допоможуть осушити зерно та дещо врятувати ситуацію. Зараз аграріям доводиться проводити «сушку власноруч», що знову ж таки викликає незаплановані витрати.

Залишається лише сподіватись, що погода стабілізується і таки дозволить виробникам врятувати плоди своєї праці, а втрати (які , на жаль, неодмінно будуть) не досягнуть позначки «критично».

Інститут живлення рослин – Институт питания растений