Зараз у розпалі кампанія по збиранню врожаю. Її поточні результати викликають, доволі підзабуте нами відчуття, – гордість за вітчизняного виробника. Станом на 7 серпня, за даними прес-центру Мінагрополітики, українськими аграріями уже зібрано 25 млн. т. пшениці, 290 тис. т. жита, 8,1 млн. т. ячменю, 263 тис. т. вівса, 1,7 млн. т. ріпаку. А якщо, ще й врахувати, прогнози на врожай кукурудзи (близько 28 млн. т.) та відмінний стан посівів олійних культур – сої, соняшнику та ріпаку, можна сміливо сказати – аграрний сезон 2014-2015 вдався! Хоча починалося усе, зовсім не так оптимістично…

Минула осінь, без перебільшень, була найважчою в історії українського агропромислового комплексу, на фоні військових дій та неймовірних економічних сюрпризів, цілком логічно, підскочили ціни на пальне, мінеральні добрива ті інші необхідні матеріали. Зрозуміло, що у таких умовах, на підтримку держави не варто було покладати великі надії, залишилось лише – сподіватися на власні сили. Незважаючи на те, що на думку експертів, посівна компанія під врожай 2015 обійшлась аграріям в двічі дорожче попередньої, вони такі впорались. І змогли посіяти неймовірні, як для таких умов, 8,5 млн. га озимих культур, а весною підкріпили це 15 млн. га зернобобових та олійних.

І ось, ми маємо прекрасну врожайність – більше 35 ц/га, і прекрасний стан посівів, які дає змогу очікувати загальний врожай усіх культур на рівні 70 млн. т. не варто, також оминати увагою і нашу гордість – олійні культури. Адже, у даній галуз, Україна, без перебільшень, є одним з ключових гравців світового ринку.

Наші аграрії зробили неймовірну роботу, не тільки забезпечили «ситість» українського споживача, а й наростили чималий експортний потенціал (на рівні 35-40 млн. т). А, отже хліб на нашому столі буде, та ще й на масло заробимо!

Інститут живлення рослин – Институт питания растений