За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України про хід жнив в Україні станом на 20 липня 2015 року загалом намолочено більше 13 млн. тонн зерна. Найрезультативніше працюють аграрії у: Одеській області – 2,5 млн. т, Миколаївській – 1,7, Дніпропетровський – 1,5, Запорізькій та Херсонські областях – по 1,2 млн.. У той час, як середня врожайність у всіх областях України 32 центнера з гектару, особливо варто відмітити три області, які демонструють неймовірно високі показники врожайності: Волинська – 49,8 ц/га, Хмельницька – 48,3 ц/га, Івано-Франківська – 47,1 ц/га.

Темпи жнив дещо гальмуються через несприятливі природні умови. Дощі не дозволили вчасно приступити до роботи аграріям декількох областей, і як наслідок, наразі там зібрано лише десяту частину врожаю. Також, варто відмітити, що чітко прослідковується нестача високопродуктивної техніки, через що також гальмуються темпи роботи по збиранню врожаю.

ОНОВЛЕННЯ: станом 30 липня намолочено близько 27 млн. тонн зерна. Як і на попередній «контрольній позначці» за валовим обсягом зерна лідирують ті самі області. Подолати позначку в один мільйон вдалось аграріям Кіровоградщини, Донеччини, Вінниччини,  Полтавщини, Черкащини та Хмельниччини.  Що ж до середньої врожайності, аграріям Хмельницької області вдалось стати першими та наразі єдиними, яким вдалось подолати відмітку у 50 ц/га (показник станом на 30 липня – 51,1 ц/га).

Варто відзначити, що Гідрометцентр підвищив власний прогноз щодо врожаю зернових в Україні до 60,5 млн. тонн (що рівно на 1 млн. більше попереднього). Аргументується це, відмінним станом посівів кукурудзи, які повинні дати куди більший врожай, ніж очікувалось спочатку.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений