За офіційними даними Мінагрополітики станом на друге жовтня зернові та зернобобові обмолочено на майже 80% від прогнозу (11,6 млн. га з 14,6 млн. га прогнозу). 42,7 млн. тон зерна нового врожаю уже обмолочено, при середній врожайності 37,0 ц/га.

Якщо виділяти окремі області, трійка лідерів за валовим збором зерна Одеська, Харківська та Дніпропетровська області, де аграріям вдалось подолати рубіж у 3 млн. т. Найкращу врожайність демонструють хлібороби Хмельниччини, Черкащини та Київщини, 52,4 ц/га, 51,4 ц/га та 47,5 ц/га відповідно.  

Розпочались і жнива кукурудзи, наразі обмолочено четверту частину посівів 1,1 млн. га з врожайністю 46,9 ц/га, що на пів центнера вище минулорічного показника за цей часовий відтинок. Що ж до інших культур, практично повністю обмолочено гречку (врожайність – 11,7 ц/га), просо (20,0 ц/га) та соняшник (20,8 ц/га). Помітний значний прогрес у врожайності соняшнику та проса відносно минулого року. Погодні умови, на жаль, нанесли доволі відчутної шкоди сої, на сьогоднішній день, намолочено 2 млн. т зерна, з врожайність 17,2 ц/га (минуло річ було 19,5).

Друга половина вересня – початок жовтня ознаменувався стартом посівної компанії озимих культур. На сьогодні засіяно уже половину території, яка відведена під зернові (3,9 млн. га).

Підводити підсумки минулого аграрного сезону, ще напевно зарано, але попередні дані варто відзначити. За уточненою статистикою валовий збір зерна в Україні буде близько 59,5 млн. т, що дещо гірше аніж прогнозувалось походу сезону, в багато в чому це вирішив останній посушливий місяць літа, та все одно така кількість зерна повністю задовольнить, як внутрішні потреби країни, так і забезпечить високий потенціал експорту.   

Інститут живлення рослин – Институт питания растений