Ознайомитись з тим, що ж таке сидерати і для чого вони потрібні ви можете тут. А зараз, давайте поговоримо про правила їх використання та переваги, які власне це використання принесе.

Перша й найголовніша умова ефективного використання «зелених добрив» – не перекопуйте їх одразу. Перед цвітінням бажано зрізати або скосити зелену масу, та залишити її на полі, у той час як коренева система залишиться у землі і забезпечить додаткове надходження поживних речовин. Якщо ж перекопати землю одразу після ліквідації сидератів, кореневі канали зруйнуються і ґрунт втратить у рихлості. Оптимальним часовим «коридором» між скосом і подальшим обробітком є 10-14 днів.

Коли ділянка землі звільнилася варто одразу ж засіяти рослини для відновлення гумусу. Адже, багата українська земля ніколи не може залишатись голою. Не пізніше, як за два тижня до посіву основних культур молоду зелень зрізують. Осінню для даних цілей можна використати будь-які озимі культури, дуже добре підійде овес.

До перших морозів поле вже буде нагадувати зелений килим. Бажано не перекопувати ділянку, а дати можливість зелені перегнити до весни, тим самим максимально ефективно відновивши ґрунт. Якщо посіяти сидерати ближче до зими, то температура землі не дасть рослині зійти восени, і дружні сходи ви отримаєте уже ранньою весною.

Головні переваги, які несуть із собою сидерати, або, як їх ще називають «зелені добрива»:

1) природне збагачення ґрунту органічними речовинами, азотом, калієм, мікроорганізмами;
2) захист землі від ерозії;
3) дренаж ґрунту;
4) очищення ділянки, та уникнення розростання бур’янів;
5) економія грошей фермерів, городників, дачників та садівників.

Використання сидератів – допоможе з мінімальними фінансовими затратами, екологічно чистими методами отримати плодовиту землю, і збільшити урожай. Чого Інститут живлення рослин щиро усім й бажає!

Інститут живлення рослин – Институт питания растений