Як вже неодноразово повідомлялось, декілька регіонів Російської Федерації потрапили під надпотужний наступ сарани. За найбільш оптимістичними підрахунками знищено вже більше 200 тисяч гектарів врожаю, а насправді дана цифра у декілька разів більша. Враховуючи, що відстань між Україною і Росією не настільки велика, як би багатьом нам хотілося, варто звернути увагу на даний факт.

Сарана – чи не найбільш небезпечний шкідник на планеті. Оскільки їжею для неї виступає усе зелене, а рухається вона роями з декількох мільйонів особин – це реальна загроза урожаям усього світу. За лічені хвилини безкраї простори урожаю можуть перетворитись на голі пустелі. Боротися з сараною під час її «активного наступу» дуже не просто. Для прикладу, у Росії для припинення нашестя сарани навіть задіяли авіацію, але оскільки політ потрібно здійснювати дуже низько, продуктивність обприскування доволі не велика.

сарана

Оскільки зупинити сарану коли вона масово приходить на поля майже нереально, тому потрібно докласти усіх зусиль аби не допустити даної ситуації. Найчастіше місцем життя сарани виступають закинуті землі, де не відбувається ніякої активності. А сигналом до наступу служить жарка, суха погода. Своєчасний обробіток хімічними речовинами у випадку явної загрози може врятувати врожай.

Отже, обробляймо землі, віримо у корисний дощ, та сподіваємось, що нас хоча б ця біда омине стороною!

Інститут живлення рослин – Институт питания растений