Традиційно напередодні жнив, аграрії проводять «Дні поля».

Цього року Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України спільно з ДП ДГ «Перемога», ПП «Еліт-Стар» та УНПЦ «Інститут живлення рослин» провели День поля з питань запровадження регіональних систем адаптованих сортів в польових сівозмінах Західного Лісостепу і Полісся. Захід відбувався у день, коли дослідна станція відзначала 60-ти річчя створення установи.

842_DSC-0098

Участь у заході взяли директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, начальник головного управління статистики Вадим Науменко, голова Луцької райдержадміністрації Ігор Ярмольський та голова Луцької районної ради Валентин Приходько, керівники та спеціалісти структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних сільськогосподарських служб, представники аграрних компаній та наукових установ, керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств.

День поля розпочався із огляду демонстраційних полігонів дослідного господарства «Перемога», що у с. Баківці Луцького району.

Вітаючи учасників Дня поля, Юрій Горбенко зазначив, що увага до якості насіння зростає щороку, адже це основна запорука хороших врожаїв. Хороша якість насіннєвого матеріалу волинських виробників зростає з кожним роком. На сьогодні агровиробники мають змогу вибрати оптимальний сорт насіння вітчизняної чи іноземної селекції. Проте, як підкреслив очільник головного аграрного відомства області, одну із найважливіших ніш у вирощуванні сільськогосподарських культур займають технології.

Цього року в області введуть в експлуатацію два насіннєвих заводи на базі товариств «Волинь-зерно-продукт» та «П’ятидні».

Наразі, понад 50 відсотків зернового клину області засіяно насінням іноземної селекції. Проте, як підкреслив директор ДП ДГ «Перемога» Олег Яворський, якість борошна вітчизняних сортів вища, що зумовлено кращими показниками зерна. Окрім того, вітчизняні сорти зернових культур краще адаптовані до погодних умов Волині та стійкіші до хвороб.

Наукові працівники продемонстрували і охарактеризували сорти зернових культур, інформували про особливості сортової агротехніки. Зокрема, кандидат сільськогосподарських наук, директор ПП «Еліт-Стар» Михайло Приймачук доповів про створення системи адаптованих сортів польових культур на основі виробничої перевірки та сортовивчення. Член-кореспондент НАН України Віктор Швартау розповів про організацію впровадження селекційних досягнень Інституту фізіології рослин і генетики у виробництво. Кандидат сільськогосподарських наук, працівник Держпродспоживслужби Василь Боярин інформував про генетичну стійкість сортів зернових культур до найбільш поширених хвороб. Директор українського науково-практичного центру «Інститут живлення рослин» Олександр Фіщук повідомив про врахування сортових особливостей польових культур при розробці і запроваджені систем удобрення, а також про економічну ефективність позакореневих підживлень.

Під час заходу відбулася презентація продукції компаній-партнерів аграріїв. Свою продукцію пропонували насіннєвий завод ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», компанія «БТУ-Центр», Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція, Український науково-практичний центр «Інститут живлення рослин» та ін.

Оглядаючи демонстраційні посіви, Вадим Науменко зазначив, що уже два роки поспіль волинські аграрії збирають понад 1 млн. тонн зерна. На думку начальника головного управління статистики в області, цього року врожаї зернових будуть не нижчими аніж у попередні роки, а можливо, ще й кращими.

За матеріалами Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації  https://agrovolyn.com/news.php?id=1045

Інститут живлення рослин – Институт питания растений