Напевно, найпопулярніша асоціація в українців, які чують слово «тютюн» пов’язана із цигарками. Але все ж, це досить не справедливо, адже вирощування тютюну – це мало витратний і цілком безпечний метод боротьби з багатьма шкідниками. Мало хто знає, що тютюн володіє інсектицидними властивостями і має здатність захищати ваші сади та городи від нашесть шкідників. Найширше застосування мають стебла і листя тютюну, дещо рідше використовується, але є також доволі ефективним тютюновий пил.

Правила вирощування тютюну

Виростити тютюн для власних потреб на городі не є дуже важким завданням, але при цьому треба все робити правильно і дотримуватись встановлених рекомендацій, аби робота не виявилась даремною. На початку квітня насіння тютюну висівають у дерев’яний ящик, наповнений землею, на глибину близько сантиметру. Ящики накривають плівкою, або склом, та очікують сходів, які з’являться на протязі трьох-чотирьох днів. У травні ящик з розсадою переносять до теплиці, висаджують кущі на теплу грядку. Потрібно бути дуже уважним та обережним, аби не пошкодити кореневу систему.  

Зібране тютюнове листя пров’ялюють на протязі 3-4 днів, потім насаджують на линву, і просушують у сухому, добре провітрюваному місці. Процес сушіння триває близько місяця. Процес вирощування тютюну і його підготовки до використання фактично завершено, зберігають його у картонних коробках або паперових мішках.

Як застосовувати тютюн на городі і навіщо це потрібно?

Тютюн, як вже зазначалось вище, використовується для боротьби з багатьма різновидами шкідників. Наведемо приклад, шкідників проти яких допоможе вирощування тютюну:

  1. Хрестоцвітна блішка. Тютюн необхідно подрібнити і змішати з дерев’яною золою у пропорціях один до одного. Порошок, що вийде посипати на рослини, кількістю близько 10 грам на квадратний метр. Таку процедуру проводять два-три рази в суху безвітряну погоду здебільшого зранку.
  2. Попелиця. 600 грам висушеної сировини висипати у 10 літрів води, дати суміші настоятись близько 2 діб, процідити та додати 30-50 грам натертого господарського мила. Обробляти плодові дерева та посадки необхідно декілька разів, з періодичністю у 5-6 днів. Такий спосіб ефективний проти багатьох шкідників.
  3. Равлики та слимаки. Тютюновий пил, розмішаний із гашеним вапном у співвідношенні 1 до 1 та обробити посадку (близько 30 грам на квадратний метр). Повторювати цю процедуру потрібно не раніше чим через місяць. Також такий спосіб допоможе боротися із цибулевою мухою.

Особливість застосування тютюну у господарських потребах у тому, що він не несе ніякої шкоди людям, тваринами та навколишньому середовищу.      

Інститут живлення рослин – Институт питания растений