Британським вченим компанії Thompson&Morgan після 15 років клопіткої праці таки вдалося створити справжній прорив у агрономії. Ними виведено гібрид TomTato (з англійської tomato- помідор, potato – картопля). Як ви вже здогадались це рослина верхні плоди, якої помідори черрі, а коренеплоди – картопля.

Винахідники впевнено стверджують, що якісні характеристики і помідорів і картоплі відповідають усім встановленим нормам. Картопля придатна для споживання у будь-який спосіб приготування, та навіть володіє необхідними якостями для приготування чіпсів. Помідори мають задовільний рівень кислотності, а на смак, навіть, солодші за своїх родичів.

Оскільки помідори так картопля відносяться до однієї родини ідея створення їхнього симбіозу була доволі перспективною. Щеплення кожної рослини проводилось окремо, а тому зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати про відсутність будь-яких генно-модифікованих компонентів.

tomtato

Гібрид, що буде одночасно давати два врожаї (верхній та кореневий) це без перебільшення стрибок вперед. Рослина нормально пристосовано до вирощування як в теплицях, так і під відкритим небом. Один кущ на перший рік дає врожай: близько 500 штук помідорів, та не менше 2 кг картоплі.

А що найцікавіше, на сайті компанії-винахідника кожен бажаючий може вже сьогодні оформити замовлення на придбання TomTato. Щоправда, ціна саджанців дещо лякає (від 400 грн), але будемо сподіватись що ця інновація приживеться і зовсім скоро заполонить увесь світовий та український ринок.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений