Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики, станом на 27 листопада спільними зусиллями господарствами усіх форм власності зібрали 59,7 млн. тонн зерна при врожайності 41,4 ц/га (у минулому році було 43,3 ц/га). Таким чином зібрано врожай на площі у 14,4 млн. га, що становить 99% від прогнозу (14,7 млн. га).

Якщо провести традиційне ранжування за областями, явними лідерами є аграрії Полтавщини, яким вдалось досягнути неймовірного результату і перетнути позначку у 5 млн. тонн, на Харківщині зібрано 4,5 млн. тонн, на Дніпропетровщині 4,0 млн. тонн. Більше трьох мільйонів тонн валу зерна зібрано у Вінницький (3,8), Черкаській (3,7), Одеській (3,6), Кіровоградський та Сумській (по 3,3), Чернігівській (3,2) та Миколаївський (3,0) областях.

Найвищі показники врожайності зафіксовано у Черкаський (59,4 ц/га), Полтавській (56,4 ц/га), Хмельницькій (55,3 ц/га), Сумській (53,9 ц/га) та Київській (51,8 ц/га) областях. Наразі завершується збір пізніх культур, таких як кукурудза на зерно, соя та цукрові буряки.

Посівні роботи завершено на 90% площ щодо прогнозу. У цифровому еквіваленті це 6,6 млн. га. У 14 областях посівні роботи закінчено на 100% площ, разом з тим у Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Дніпропетровській областях засіяно лише близько трьох четвертих прогнозованих площ. Вивчення стану посівів свідчить, що на площі у 5,3 млн. га (80% до посіяних площ) отримано сходи. З них 64% у доброму чи задовільному стані та 36% – в зрідженому і слабкому.

Прогнози погоди на зимовий період дають неоднозначні очікування щодо пере зимування озимих, адже зараз аграрії зробили все від них залежне. І тепер лишень воля матінки-природи має значення.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений