Уродженець Полтави, Василь Ремесло, проводячи експерименти над виведенням нових сортів зернових культур, навряд чи міг уявити, що він стане чи не єдиним легальним мільйонером Радянського Союзу. І більше того, стане справжнім «батьком» української пшениці. Виведений ним сорт «Миронівська-808» був захищений авторськими правами, а отже всі, хто використовував даний сорт у своїх посівах сплачував деякий процент з кожного гектару. Гектарів цих було чимало. 

На той час середньостатистичні сорти давали приблизно тонну зерна з гектар, новий сорт українця збільшив цю цифру немало не багато у сім разів. Головна чеснота Миронівської – здатність пристосовуватись навіть до найнесприятливіших погодних умов, зумовлена високою морозостійкістю. Поступово сорт розширяє свою популярність і слідом за Україною потрапляє на поля Білорусії, Латвії, Литви, Казахстану. 1971 рік стає знаковим для аграрія, його сорт займає половину усіх посівних площ Радянського Союзу. І до сьогодні, жоден з сортів пшениці не може похвалитись такою популярністю.

Керівництво держави не приховує радості та гордості. За словами Брежнєва завдяки Василю Ремесло, країна заробила 1,6 млрд. рублів, що видається просто-таки космічною цифрою. Українцю присвоюють чимало різних нагород та вручають медалі, його портрети з’являються у хлібних ятках та на заводах, «країна повинна знати своїх героїв». Сам же Василь сприймає усе досить спокійно, і лише відмічає на великій карті світу, ті країні, де сіють його сорт. А тим часом, услід за комуністичними братськими державами (Чехословачинна, Угорщина, Болгарія) Миронівську-808 гідно оцінюють і у Фінляндії, Данії та інших європейських країнах.

На сьогоднішній день «Миронівська-808» стала основою для ще мінімум чотирьох сотень сортів пшениці.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений