Зазвичай, мінеральні добрива є добре розчинними у воді, тому зберігати їх під відкритим небом не варто, адже значна частина поживних речовин може з них просто вимиватися. Також порушуються їх фізичні властивості та втрачається сипкість, що ускладнює зручне використання. При транспортуванні добрив у дощову погоду їх варто прикривати брезентом чи іншим захисним матеріалом. Під час розвантаження треба добре слідкувати, щоб не допустити пошкодження тари.

Аби уникнути втрат поживних речовин із добрив, кожному господарству варто потурбуватися про те, щоб організувати спеціальні склади з водонепроникними покрівлями, щільними стінами та достатньою вентиляцією для зберігання добрив. Щоб уникнути зайвого  зволоження добрив із ґрунту, підлога у складах також має бути водотривкою: дерев’яна, асфальтова, цегляна та ін.. Вентиляційні установки, вікна і двері складу для добрив варто відчиняти у сонячну, суху і теплу погоду, при збільшенні вологості  й опадах – зачиняти.

Хімічні й фізико-хімічні властивості добрив визначають їх способи зберігання та підготовки до внесення. Так, наприклад, гігроскопічні добрива у вологому середовищі злежуються і втрачають сипкість. Щоб цього запобігти, потрібно час від часу перемішувати їх. Із азотних добрив найбільш схильною до злежування є аміачна селітра, адже вона відзначається інтенсивним поглинанням вологи.

Рідкі азотні добрива при не правильному зберіганні можуть втрачати азот у вигляді аміаку, тоді як вапняні при підвищеній вологості середовища та низькій температурі можуть змерзатися.

Різні види добрив варто зберігати у спеціальних окремих засіках, розділених перегородками. Розміри і кількість таких сховищ залежить від асортименту та кількості необхідних для внесення добрив.

Мінеральні добрива, що випускаються у заводській тарі зручно зберігати складеними на дерев’яних щитах. Аміачну селітру, сульфат амонію, гранульований суперфосфат, нітрофоску, амофос та хлористий калій складають, зазвичай, у ряди мішками хрест навхрест. Пошкоджені чи підмочені пакунки варто зберігати окремо від основної маси.

Варто зауважити, що зберігання аміачної селітри у складських приміщеннях із дерева забороняється, оскільки вона є пожежонебезпечною речовиною і гігроскопічним добривом. Тому варто зберігати її окремо.

При неправильному тривалому зберіганні добрив змінюються їх фізичні та хімічні властивості: добрива ущільнюються, злежуються, спливаються, кристалізуються. Внаслідок чого зменшується вміст у них поживних речовин.

Аміачна селітра, якій властиве злежування, може також кристалізуватись, утворюючи щільні брили за високої вологості та різкої зміни температури. Також злежуватись може сульфат амонію та порошкоподібний суперфосфат, утворюючи грудки. Злежані добрива перед застосуванням варто просіяти і подрібнити, адже внесення їх у вигляді грудок призведе до нерівномірного розподілу, що спричинить нерівномірний розвиток рослин, ускладнюючи таким чином догляд за ними й збирання урожаю.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений