Експерти вважають перспективними для виробництва і експорту з України в 2016 році такі зернові культури, як кукурудза і ячмінь. Про це повідомляє “Інфоіндустрія”.

За словами експерта відділу агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Якубіної Ольги, у сільгоспвиробників підвищився інтерес до вирощування кукурудзи в зв’язку з недавнім зростанням світових цін. «У лютому-березні 2016 року ціна на кукурудзу на умовах FOB дещо зросла, що стало підтримуючим фактором для прийняття рішення по посіву цієї зернової культури. Посівні площі під кукурудзою залишаться, як мінімум, на рівні 2015 року – 4,1 млн га, а можливе і зростання цього показника до 4,5 млн га».

Однак кукурудза – доволі високо витратна у виробництві культура, навіть в порівнянні з групою олійних культур. У зв’язку з цим експерт рекомендує аграріям звернути увагу на вирощування ячменю. «Аграріям, у яких обмежене фінансування, вигідно сіяти ячмінь. Такі посіви будуть більш ефективними навіть при невисокій врожайності, так як вимагають мінімальних витрат », – вважає пані Якубіна.

Українські аграрії забезпечені добривами на 93%

Для проведення весняно-літніх польових робіт 2016 року сільськогосподарськими підприємствами замовлено 945,5 тис. Т поживних речовин мінеральних добрив, пише “Інфоіндустрія”.

Повідомляється, що замовлено азоту – 676,0 тис. т, фосфору – 151,8 тис. т, калію – 117,7 тис. т, що становить в середньому на 1 га посівної площі 50 кг поживних речовин мінеральних добрив, з них азоту – 36 кг на 1 га посіву.

За оперативними даними з регіонів станом на 18 березня 2016 року, сільськогосподарськими підприємствами закуплено 763,4 тис. т поживних речовин мінеральних добрив, з них азоту – 555,7 тис. т поживних речовин (в минулому році було закуплено 745,5 тис. т поживних речовин, з них азоту 551,1 тис. т).
Враховуючи перехідні залишки, всього наявність під весняно-літні польові роботи становить 883,0 тис. т поживних речовин мінеральних добрив, з них азоту 640,8 тис. т (у минулому році було 899,2 тис. т поживних речовин, з них азоту 658,8 тис. т).

Наявність, з урахуванням перехідних залишків, на 1 гектар посівної площі становить 47 кг поживних речовин мінеральних добрив, з них азоту – 34 кг / га. Забезпеченість всього по Україні становить 93%, з них азоту – 95%.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений