Майже на усій території України посіви зернових культур відчутно страждають від хлібних блошок, п’явиці, попелиці, злакових мух, цикадок. При чому жертвами шкідників стають як озимі, так і ярі культури. В загальному пошкоджено близько 10-15% рослин.

shkidniki-posuha

Озимі культури, які посіяні після стернового попередника у степових та лісостепових областях уражаються личинками хлібного туруна. Наразі пошкоджено близько 5% рослин. У степу прогресує популяція клопа шкідливої черепашки.

Посіви озимого ріпаку заселяються жуками стеблового прихованохоботника, ріпакового квіткоїда, хрестоцвіті блішки. Загальними зусиллями вони зіпсували від 7 до 26% рослин в середньому. Максимальний показник і зовсім досягнув 45% у Черкаській області. На озимому ріпаку 1-11% рослин уражено пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом, бактеріозом коренів.

В посівах ярого ріпаку 3-7% рослин пошкоджено хрестоцвітими блошками. 1% рослини ярого ріпаку уражено чорною ніжкою.

З початку квітня на переважній більшості територій спостерігається суха та тепла погода, що призводить до відчутної втрати запасів вологи. Станом на сьогодні посіви перебувають у задовільному та хорошому стані, однак відсутність опадів у найближчі тижні може призвести до значних проблем. Прогнози погоди, на жаль, не втішні для аграріїв – найближчим часом опадів не передбачається, що суттєво ускладнить життя господарствам. До того ж травень — це вирішальний період для формування потенціалу культур, тому трейдери будуть уважно спостерігати за погодою в найближчі тижні.

У підготовці статті використовувались матеріали сайту superagronom.com.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений