За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, станом на 31 березня 2016 року ярі зернові посіяно на площі 1,3 млн. га, що складає половину прогнозу. Якщо детальніше розглянути ситуації по кожній із зернових культур: ячменю посіяно 954 тис. га (49% прогнозу) , пшениці 90 тис. га (52%), вівса – 93 тис. га (42%), гороху – 132 тис. га (71%). Найактивніше посівна компанія проходить на Одещині, де посіяно уже 90% прогнозу. Що ж до стану посівів озимих зернових, дослідження показують, що ходи отримано вже на 97% посівних площ.

В Україні очікується збільшення посівних площ під сою. Аналітики міністерства с-г. США прогнозують збільшення площ під посів олійних культур в Україні, на 2016-17 маркетинговий рік. Здебільшого це збільшення визначить соя (приріст посівів якої складе 8-10%). Головна причина зростання популярності сої – її стабільна рентабельність та прибутковість для аграріїв. Також варто відмітити сприятливі погодні умови для вирощування сої в Україні, та невеликий необхідний рівень затрат для її транспортування.

Площі посіву соняшнику згідно прогнозу залишаться на незмінному рівні – 5,2 млн. га, площі ріпаку дещо зменшаться, на 6-7%.

Експорт сої збільшиться на чверть. Разом із збільшенням посівних площ сої, про яке йшлось вище, зростуть і обсяги експорту, – вважають експерти. Головна причина збільшення площ під сою полягає саме у високому та стабільному попиті від експортерів та переробників. Якщо врожайність сої збережеться на рівні не нижче середнього, експорт може досягти позначки у 2,9 млн. т, тобто збільшитись на 26%. Наразі рекордний показник експорту сої було зафіксовану у сезоні 2014-2015 – 2,4 млн. т.      

Інститут живлення рослин – Институт питания растений