За даними  www.minagro.gov.ua станом на 30 жовтня збір урожаю зернових та зернобобових культур підходить до свого завершення. Наразі оброблено 93% земель від прогнозу (13,7 млн. га). Середня врожайність становить 39,7 ц/га, що дещо поступається аналогічним показникам минулого року (було 41,0 ц/га), намолочено 54,3 млн. т зерна.

Аграрії Харківщини продовжують утримувати пальму першості за валовим збором зерна, їм вдалось намолотити уже 4,2 млн. т, слідом йде Полтавська область, де аграріям вдалось також перетнути позначку у 4 млн. т, а саме 4,1. Дніпропетровська (3,8 млн. т),  Вінницька (3,6 млн. т) та Одеська (3,5 млн. т) також входять у п’ятірку лідерів за валовим обсягом збору зерна. Рубіж у три мільйони тон перетнули Черкаська (3,1 млн. т) та Кіровоградська (3,0 млн. т ) області, дуже близько до цього показнику Миколаївська (2,9 млн. т).

Що ж до урожайності зернових та зернобобових явними лідерами виступають аграрії Черкащини, Хмельниччини та Полтавщини, де зафіксовано показники 56,8 ц/га, 53,9 ц/га та 53,2 ц/га відповідно.

Погодні умови внесли деякі корективи у графік посіву озимих культур, особливо це стосується південних областей – Херсонської та Миколаївської. Загалом ж по Україні засіяно 84% запланованих площ або 6,2 млн. га. Діагностика стану посівів показує, що 55% посівів вже дали сходи (з них 69% – гарний стан, 31% – слабкий та зріджений), 45% посівів наразі не утворили сходів. Найважче примхи погоди переживають посіву у Миколаївський, Запорізький, Дніпропетровський, Одеській та Харківський областях.

Інститут живлення рослин – Институт питания растений